és tovább az ideiglenes…
hazudozás és bociszem.
el ne felejsd…
lakhatásomat is Budapesten meghiúsítja. Az alperes ezen döntése után a gyermeket egyedül nevelem [kitakarva] ingatlanomban. Szerencsére kaptam munkát [kitakarva], tehát elérhető közelségbe az otthonomtól. Figyelemmel arra, hogy mind az én, mind pedig a gyermek lakóhelye megváltozott, hiszen az alperes döntése alapján mindkettőnknek költözni állandó jelleggel, így azon kötelezettségemnek, hogy a lakcímváltozást bejelentsem az illetékes okmányirodába, azt én meg is tettem, és a gyermeket [kitakarva] jelentettem be.
Az én állandó lakcímem egyébként is [kitakarva] volt, a budapesti címem ideiglenes volt, bejelentve egy a házasságom alatt tartózkodási helyként, amely tartózkodási helyet az alperes szülei meg is szüntettek kényszerkijelentéssel.
Figyelemmel arra, hogy a gyermekem iskolaköteles, kénytelen voltam gondoskodni arról, hogy a tanulmányait szeptembertől folytatni tudja, én magam a bejárását Budapestre nem tudtam volna megoldani, így beírattam a gyermeket a [kitakarva] ahol meg is kezdte szeptember 1-jével a tanulmányait.
Az alperest még a beiratkozást megelőzően tájékoztattam erről, kértem a hozzájárulását, azonban a megkeresésemre, amit elektronikusan küldtem el neki nem válaszolt.
Az alperes 2022. augusztus 5-ei események után, amikor az életközösségünk megszakadt egyáltalán nem látogatta a gyermeket. Két alkalommal jelent meg, egyszer augusztus 7-én, amikor azért jött, hogy elvigyen egy fűnyírót és egy fűkaszát, amit én oda is adtam neki, illetve ezt követően 2022. augusztus 28-án jelent meg, abból a célból, hogy a gyermekkel kapcsolatot tartson.
Az alperes bár gépjárművel és jogosítvánnyal rendelkezik, mégis tömegközlekedéssel érkezett, láthatóan zavart állapotban volt, aminek indokaként azt adta elő, hogy nem tud aludni, ezért altatót szed, és nem érezte biztonságosnak azt, hogy ő autóba üljön.
Ekkor nem akarta elvinni a gyermeket kapcsolattartásra, én ennek örültem is, hiszen láttam rajta a zavart állapotot, így nem volt alkalmas arra, hogy az életét jogával éljen a kapcsolattartási joggal.
Ezen alkalommal pár órát volt az ingatlanban, a gyermekkel minimális mértékben foglalkozott.
Ezt követően 2022. szeptember 10-én szombaton jött el az ingatlanba, ekkor el akarta vinni a gyermeket, viszont az alperes többszörösen azzal fenyegetett engem korábban, hogy ha elválunk, akkor elviszi a gyermeket tőlem és nem hozza vissza.
Emiatt, és amiatt is, mert félő, hogy a gyermekkel való kapcsolattartás alatt ismét gyógyszert szed be, ami megakadályozza abban, hogy a gyermekről megfelelően gondoskodjon, nem adtam oda a gyermeket láthatásra.
- szeptember 13-án megjelent az alperes az iskolánál, el akarta vinni a gyermeket, azt akarta, hogy semmisítsék meg az iskolai felvételét, és vissza akarta vinni a budapesti iskolába.
Az iskolánál viselkedése minősíthetetlen volt, arrogánsan, kezelhetetlenül viselkedett az iskolai vezetőséggel. Érthetetlen számomra az, hogy a korábbi megkeresésemre miért nem reagált, amihez képest a 13-ai megjelenése az iskolánál álláspontom szerint a gyermek érdekeivel ellentétes.
Kellemetlen helyzetbe hozott mind engem, mind pedig a gyermeket. A gyermekünk szeptember 1-e óta iskolába jár, amihez képest ezzel kapcsolatos ellenvetését az alperes 13-án fejezte ki.
Views: 0




