Gyalog Beáta, Baraczkai Krisztina és Szemán Felicitász szerint egy ellennevelt gyermek esetében nem az ellennevelés hatásaként, hanem természetes módon történik, hogy a célszülővel szemben negatív állításokat fogalmaz meg.
Állításuk szerint, ha a gyermek például azt mondja, hogy “apa rossz csokit vitt,” akkor ez nem az ellennevelés következménye, hanem egy normális reakció, amit az ilyen gyermekek természetesen kifejeznek, még akkor is, ha valójában nem a saját gondolataikat tükrözik.
Views: 1